Love, Ny familjemedlem

Välkommen Love!

Äntligen är det dags för lite roliga nyheter! Jag har letat nästan två år efter en kille som ska ta Poppys plats som utställningskompis. Det har inte varit lätt då jag är lite kräsen. Men nu äntligen har Love (SE*Borgvikens Tainted Love) flyttat in hos oss på Lyckogången.

Speciellt kul är att han kommer från min uppfödarkollega Cia så det känns riktigt kul och dela honom och hans äventyr med henne.

Love är en blåtabby kille som är helt orädd och fylld med kärlek. Han är tuff och har inga problem alls med att anpassa sig efter de andra katterna. Han pratar när han kommunicerar och när han vill något. Han är väldigt social och gillar och mysa. En helt underbar katt måste jag säga. Jag är så tacksam över att få vara hans människa.

Ska bli så spännande och ställa ut honom och höra vad domarna säger om honom. Han kommer även finnas tillgänglig som avelshane.

Än en gång välkommen Love, du är efterlängtad! <3

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.